Наполи изхвърли Кротоне от Серия А

Л. Михайлов

Кротоне този сезон не успя да сътвори ново чудо и да се спаси от изпадане. Макар отново до последно да имаше теоретични шансове, този път тимът загуби с 1:2 при гостуването си на Наполи и по този начин от догодина ще играе в Серия Б.

Аркадиуш Милик изведе отбора си напред в резултата в 23-ата минута. Полякът бе изведен блестящо от Лоренцо Инсиние и не сгреши срещу Алекс Кордас. В 32-ата минута отново Лоренцо Инсиние блесна на терена и даде страхотен пас към Хосе Кайехон, а испанецът от наказателното поле нямаше как да сбърка - 2:0.

В 74-ата минута Дрис Мертенс уцели десния страничен стълб на гостите. В добавеното време на срещата Кротоне отбеляза почетно попадение чрез Марко Туминело.

След тази загуба Кротоне напуска Серия А с актив от 35 точки, а Наполи ще завърши сезона на второ място с рекордните за тима 91 пункта.