Орлите леко кривнаха по пътя си към Шампионска лига

Л. Михайлов

Лацио стигна само до равенство - 1:1 при домакинството си на Аталанта в среща от 36-ия кръг на Серия А. "Орлите" обаче могат да бъдат доволни и на точката, тъй като гостите направиха куп пропуски, удариха и една греда, но не успяха да преодолеят повече от веднъж отличния Томаш Стракоша.

"Римляните" допуснаха гол още във втората минута, когато Муса Бароу прониза Стракоша. Малко след това Алехандро Гомес уцели страничния стълб. Столичани успяха да изравнят в 24-ата минута, когато Луис Алберто намери Фелипе Кайседо на празна врата.

След този незадоволителен резултат “орлите" вече са само на 2 точки пред петия Интер, който се опитва да ги измести от място в Шампионската лига. Градският съперник Рома е с точка по-малко, но при успех над Каляри тази вечер ще вземе преднина. Ремито не устройва и Аталанта, които се бореха за място в Лига Европа.