Интер без проблеми срещу Удинезе

Л. Михайлов

Интер записа категоричен успех с 4:0 като гост на Удинезе в двубой от 36-ия кръг на италианската Серия А. Хората на Лучано Спалети и за миг не оставиха съмнения, че са по-добрия отбор на стадион "Дачия Арена".

Андреа Ранокиа, Рафиня, Мауро Икарди и Борха Валеро Иглесиас вкараха по едно попадение за "нерадзурите". В началото на второто полувреме домакините от Удине останаха с човек по-малко, което съвсем улесни задачата на гостите. Секо Фофана беше изгонен с помощта на ВАР в 49-ата минута.

Иначе трябва да се отбележи, че хърватският треньор Игор Тудор дебютира на "Дачия Арена", след като преди седмица прекъсна серията от 11 поредни загуби на отбора в Серия А, но днес нямаше какво да стори срещу тима от Милано.

След тази победа Интер продължава да е на 5-ото място с актив от 69 точки с 1 по-малко от четвъртия Рома, който тази вечер гостува на Каляри. Удинезе пък все повече затъва и вече е 14-и с 34 пункта.