Милан прекъсна негативната си серия и продължава да гони място в ЛЕ (видео)

Л. Михайлов

Милан прекъсна черната си серия без победа. "Росонерите" надвиха с 2:1 Болоня като гост в мач от 35-ия кръг на Серия А, записвайки първи три точки от 18 март насам. Миланският гранд, който гони място в Лига Европа, беше записал едва четири точки в последните шест мача от калчото, но днес даде повод за радост на феновете си.

Хакан Чалханоглу и Джакомо Бонавентура бяха дали ценен аванс за тима на Дженаро Гатузо още преди почивката. През втората част “росонерите" удариха две греди. Себастиан Де Майо намали в 75-та минута, а до края домакините натиснаха, но не успяха да стигнат до точката.

С победата днес Милан остава в битката за 6-то място в класирането. “Росонерите" са 7-ми с 57 точки, с една по-малко от Аталанта. Болоня е в златната среда - 12-то място с 39 точки.