Рома загря за Ливърпул с погром над Киево

Л. Михайлов

Рома загря подобаващо за решителния сблъсък с Ливърпул в Шампионска лига. Тази вечер "вълците" разбиха с 4:1 тима на Киево в генерална репетиция преди важния мач срещу мърсисайдци. Хората на Еузебио Ди Франческо се поздравиха с изразителния успех, въпреки че близо 40 минути играха с човек по-малко.

Двубоят започна много интересно от самото начало. Гостите от Верона бяха близо до ранен гол, след като още в 6-ата минута Лукас Кастро разтресе напречния стълб на вратата зад Алисон. Само 3 минути по-късно "римляните" отвърнаха на удара и Патрик Шик изведе своя отбор напред в резултата, преодолявайки Стефано Сорентино с хубав изстрел и асистенция на Раджа Наинголан. В 11-ата минута Федерико Фацио уцели страничния стълб на вратата на Киево след изстрел с глава.

В 28-ата минута Стефан Ел Шаарауи нацели греда. 5 минути преди края на първата част Един Джеко удвои преднината на своя тим, засичайки прекрасно центриране на Александър Коларов.

В 56-ата минута Жуан Жесус извърши нарушение срещу Роберто Инглесе в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, както и директен червен картон за бразилския защитник. Потърпевшият Инглезе стреля силно от бялата точка, но Алисон парира удара и запази интригата още малко.

В 65-ата минута Стефан Ел Шаарауи направи резултата класически с хубав изстрел и добър пробив. Две по-късно Джеко вкара втория си гол в мача за 4:0. В самия край на мача Инглезе реализира почетното попадение за своя тим.