Късен гол носи победата на Наполи срещу Юве (видео)

Л. Михайлов

Ювентус допусна поражение от Наполи с 0:1 в дербито от 34-ия кръг на Серия А. Двата тима направиха хубав мач, в който обаче липсваха головете. Иначе още в първата минута Инсиние имаше добра възможност, но стреля далеч от целта. В 17-ата минута Пянич удари греда, след добро изпълнение на фаул. При последвалото центриране от ъглов удар именно испанското крило изчисти почти от голлинията изстрел на Игуаин от въздуха.

В 38-ата минута гол на Инсиние беше правилно отменен поради засада. След почивката Дрис Мертенс бе близо до гол, но без успех. До края на мача положенията започнаха да намаляват, но в крайна сметка гостите стигнаха до победен гол в самия край. Калиду Кулибали беше точен в 90-ата минута и по този начин донесе така важните три точки на своя тим.

Въпреки загубата шампионите остават лидери, но вече само на точка от "небесносините".