Орлите клъвнаха Сампдория на 4 пъти (видео)

Л. Михайлов

Лацио се наложи над Сампдория с 4:0 и по този начин съвсем завърза битката за Топ 4. "Орлите" днес бяха безпогрешни и донесоха много радост на феновете си. Отново над всичко бе Чиро Имобиле. Голаджията на Серия А наниза последните две попадения в мача, а самото му присъствие на терена внасяше смут в отбраната на съперника.

Иначе старт на головото шоу даде Сергей Милинкович-Савич, който откри резултата в 31-ата минута. Стефан де Фрай удвои в 43-ата минута, а звездата на тима Чиро Имобиле оформи крайното 4:0 с голове в 85-ата и 88-ата минути.

Положението в класирането е следното: 4 кръга преди края на сезона Лацио е на четвърта позиция с 67 точки, колкото има и третия Рома. С една по-малко е Интер, който върви пети, и за момента е аут от Шампионската лига.