Интер се справи с Киево и диша във врата на столичните грандове (видео)

Л. Михайлов

Интер постигна победа с 2:1 при гостуването си на Киево в среща от 34-ия кръг на Серия А. Първото полувреме бе доста скучно, като и двата отбора не създадоха опасни атаки. Единственото по-интересно положение бе в 12-ата минута, когато Мануел Пучарели удари лявата греда на гостите с удар от 20 метра.

След почивката обаче на терена стана интересно и в 52-ата минута Икарди от непосредствена близост успя да даде аванс на гостуващия тим в резултата. Десет минути след това Рафиня намери Перишич в близост до малкото наказателно поле и хърватинът с удар по земя удвои аванса на тима си.

Силите на домакините стигнаха за почетен гол на Степински в продължението след края на редовното време, като по този начин бе оформен крайния резултат.

Така "нерадзурите" са 5-и в класирането и имат в актива си 66 точки - на точка от третия и четвъртия - Рома и Лацио. Киево пък е 16-и с актив от 31 точки и е сериозно застрашен от изпадане.