Милан с невероятно поражение у дома (видео)

Л. Михайлов

Милан допусна изключително конфузно поражение у дома срещу абсолютния аутсайдер в Серия А - Беневенто. "Росонерите" се сгромолясаха срещу последния в калчото, губейки с 0:1.

Единственото попадение беше дело на Пиетро Йемело в 29-ата минута. Виола спечели топката от Лукас Билия и веднага даде пас в коридор за Йемело, който изскочи и плъзна топката под Доарума за 0:1.

Освен този гол, гостите играха в последните 10 минути с човек по-малко, тъй като голмайсторът на тима Шейх Диабате, който влезе като резерва, беше изгонен в 80-ата минута.

Иначе хората на Дженаро Гатузо бяха по-активни, като най-невероятния пропуск бе в 74-ата минута. Тогава Патрик Кутроне засече прекрасно центриране с глава и предизвика страхотно спасяване на Пуджони. Бонавентура притича и опита добавка, която беше блокирана от защитник на голлинията.

"Росонерите" остават 6-ти с 54 точки - на цели 9 зад петия Интер и на 10 зад четвъртия Лацио. Беневенто пък си е твърдо последен със 17 пункта.