Юве докосва титлата след класика срещу Сампдория (видео)

Л. Михайлов

Ювентус е много близо до историческо седмо поредно Скудето. Тимът на Масимилиано Алегри тази вечер записа класическа победа с 3:0 над Сампдория в мач от 32-ия кръг на Серия А. По този начин "Старата госпожа" се възползва от грешката на Наполи (неаполитанци по-рано днес завършиха наравно с Милан) и увеличи аванса си пред преследвача на шест точки.

Фантастичен мач за "бианконерите" направи бразилецът Дъглас Коста, който влезе резерва в 44-ата минута и асистира за трите попадения на отбора. Юве се измъчиха през първата част, но в самия ѝ край откриха резултата. Марио Манджукич засече с десния крак центриране на Дъглас Коста, пласирайки се отлично между двама защитници - 1:0.

Бенедикт Хьоведес (59) успя да удвои аванса на своя тим. Германският национал, който получи рядък шанс за изява и игра като десен бек засече с плонж центриране на Дъглас Коста. Сами Кедира (74) оформи крайния резултат в мача.

Третият пореден успех е общо 27-и за Ювентус през този сезон в калчото. Старата госпожа вече има актив от 84 точки, докато отборът на Маурицио Сари остана със 78 точки, а след седмица двата тима излизат за "Алианц Стейдиъм" в директен сблъсък.