Фиорентина удари два шамара на Рома насред столицата (видео)

Л. Михайлов

Фиорентина победи Рома с 2:0 в един от най-интересните мачове от 31-ия кръг на Серия А. И двата гола на Стадио Олимпико в Рим паднаха през първото полувреме. Тимът от столицата допусна елементарен гол още в 7-та минута. Марко Бенаси бе оставен абсолютно сам в наказателното поле при разбъркване след свободен удар и той откри за гостите.

Последва натиск на "вълците", но с добри спасявания се отчете вратаря Марко Спортиело, а освен това се стигна и до греда, ударена от Един Джеко. В 39-та минута Джовани Симеоне вкара втори гол за "виолетовите", наказвайки грешка на защитата на Рома. След почивката столичани натиснаха още повече своя съперник, но нацелиха две греди, а и освен това направиха още няколко пропуска.

Следния мач отборът на Стефано Пиоли увеличи серията си от поредни победи на 6 мача. Фиорентина" изпревари Сампдория и Аталанта и вече е седми в класирането, докато Рома рискува да бъде задминат от Интер и Лацио и да изпусне третото място.