Страхотен Роналдо помогна на Реал за класика срещу Юве (видео)

Л. Михайлов

Реал Мадрид се наложи с класическото 3:0 при визитата си на Ювентус в Торино в първа 1/4-финална среща от Шампионската лига. Много силен мач за "Белия балет" направи Кристиано Роналдо. Португалецът даде аванс на Рела още в третата минута след като засече центриране на Иско и направи безпомощен Буфон - 0:1.

До края на първата част Игуаин, Дибала и Киелини бяха близо до изравнителното попадение, но нямаха късмет да се разпишат от добри ситуации. В 64-ата минута Роналдо направи резултата 0:2 с истински шедьовър - перфектна задна ножица, засичайки центриране отдясно на Даниел Карвахал.

В 72-ата минута Марсело бе точен за 0:3 и до голяма степен уби интригата в реванша, а пък асистенцията при това попадение бе на Кристиано. До края на двубоя резервата Матео Ковачич удари греда за Реал, а Буфон отрази изстрел на CR7.