Фиорентина се справи с Удинезе в отложения мач от Серия А

Л. Михайлов

Фиорентина победи Удинезе с 2:0 като гост в мач от отложения 27-ми кръг в италианската Серия А. Срещата трябваше да се изиграе точно преди месец, но сутринта преди двубоя беше намерен почина капитанът на "виолетовите" Давиде Астори. Мачът на "Дачия Арена" започна с минута мълчание в памет на бившия италиански национал. В 13-ата минута (заради номера на Астори) на таблото бе показана снимка на бранителя, а публиката стана на крака и аплодира.

Първото полувреме беше доста равностойно. Все пак в 29-та минута гостите излязоха напред в резултата, след като Жордан Верету беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Киеза в наказателното поле.

В 71-ата минута влезлия като резерва Джовани Симеоне сложи точка на спора, разписвайки се за крайното 2:0.