Лацио се справи с 10 от Беневенто в мач с 8 гола (видео)

Л. Михайлов

Лацио победи с 6:2 като домакин Беневенто в мач от 30-ия кръг е Серия А. В 7-та минута нещата станаха много сложни за гостите, след като останаха с човек по-малко. Чиро Имобиле получи хубав пас, опита да преодолее вратаря Пуджони, но той блокира топката са ръце извън наказателното поле и получи директен червен картон.

Това определено даде стимул на "орлите" и в 19-та минута Имобиле откри резултата. Новаците в Серия А обаче не се пречупиха, а напротив - в 23-та минута Каталди изравни от фаул. Така интригата се запази за второто полувреме, когато паднаха и останалите попадения в срещата.

В 51-ата минута аутсайдерът в първенството на Италия дори излезе напред в резултата, след като точен бе Гилерме. Лацио се взе в ръце и Филипе Кайседо изравни след точно час игра. В 66-ата минута Стефан де Врай даде аванс на домакините, а Чиро Имобиле в 68-ата и Лукас Лейва в 83-ата се разписаха за 5:2. В самия край Луис Алберто от дузпа оформи крайния резултат.