Милан – Киево: Домакините ще лекуват огорчението с победа

Стадион: "Сан Сиро“

Дата: 18.03.2018

Час: 16:00

Съдия: Маурицио Мариани

Милан посреща тази неделя Киево в преследване на убедителен успех, с който да заличи разочарованието си от отпадането от Лига Европа. "Росонерите“ вече се изкачиха до 6-та позиция след минималното 1:0 над Дженоа, но Топ 4 изглежда на твърде трудните за стопяване 6 точки. Гостите от своя страна са в тежка битка за своето оцеляване и всеки един положителен резултат ще е от полза за оставане над чертата.

Милан не направи изобщо лош реванш в четвъртък срещу Арсенал и при по-добра концентрация или коректно съдийство можеха да не загубят с такъв резултат. Проблемите за Гатузо с дясната зона на защитата продължават и сега, тъй като Андреа Конти, Игнасио Абате и Давиде Калабрия са с травми, така че няма да е изненада да видим отново Борини на нетипична за него позиция. По всяка вероятност Лукаш Билия и Бонавентура ще се завърнат в стартовия състав, който няма да се различава драстично от този преди няколко дни.

Киево започна сравнително добре кампанията, но след само една победа в последните 14 мча от всички турнири е логично да бъде замесен в борбата за оцеляване. За Роландо Маран ще са на разположение абсолютно всички футболисти, а основното оръжие за гостите ще са голмайстора Инглесе, Лукас Кастро и Валтер Бирса.

Вероятно Милан ще стартира срещата с яростни атаки от първата минута в търсене на бързо попадение, докато за гостите е съвсем естествено да се окупират пред соето наказателно поле. Киево не само няма победа във вече 10 визити, но и е отбелязал само един гол в предишните 7 мача. За "росонерите“ може би ще е от по-голяма полза високия Никола Калинич да замести Патрик Кутроне в предни позиции, макар че дори и без хърватския нападател домакините би трябвало да се справят без особени проблеми.

Прогноза: Милан – Киево 2:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!