Ди Франческо: Не съм съгласен, че сме били затруднени

П. Пенков

Треньорът на Рома Еузебио Ди Франческо сподели задоволството си от спечелените три точки, които тима извоюва при минималната си победа с 1:0 у дома над Каляри. Това обаче се случи по доста труден начин и с попадени едва в 94-та минута на срещата, благодарение на Федерико Фацио. Ето какво заяви Ди Франческо след края на срещата:

"Щастлив съм, когато отбора играе по правилният начин. Имахме огромно териториално преимущество, като имахме няколко възможности да открием резултата в самото начало, но не бяхме достатъчно убедителни. Опитахме се да оправим ткаова, но не достатъчно. Със сигурност не притежавам магическа пръчка. Видях, че през цялото време опитвахме да отбележим гол, а когато го направихме в 94-та минута, повече хората заяви, че сме изпитвали сериозни трудности. Аз изобщо не съм съгласен с това. Имахме 40 отправени удари срещу Киево, а днес имахме 20. Ако бяхме малко по-точни в изпълненията, то щяхме да спечелим двубоя преди 94-та минута," заяви Ди Франческо.