Лацио се справи в Сампдория (видео)

В срещата си от поредния шестнадесети кръг на италианската Серия А Лацио гостуваше на Сампдория и успя да се придвижи еднолично на четвъртата позиция в класирането, с 3 пункта пред Наполи и Аталанта преди срещите им от кръга след победата с 2:1. Същевременно тимът е на точка от втора и трета позиция, където са Милан и Рома.

Днес Лацио изигра силна първа част, като постигна и двата си гола в края на полувремето. Първо в 40-ата минута след центриране на Андерсон от дясно Милинкович-Савич успя да открие с глава за 1:0, а 5 минути след това при идентична ситуация Андерсон центрира ниско и Пароло завърши на първа греда с шпагат за 2:0.

След уверено второ полувреме Лацио позволи обратен гол в 89-ата минута от Шик, който стреля добре от далечна дистанция за крайното 2:1.