Реал каза сбогом на първо място, след нова грешка в Ла Лига (видео)

Реал Мадрид се препъна у дома срещу Ейбар, след като двата тима не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в двубой от 7-ия кръг на Ла Лига. Така "Белия балет" вече не е лидер в Примера дивисион. Фран Рико даде аванс на баските в шестата минута. Андер Капа центрира към дузпата, където Рико беше изпуснат и реализира с глава - 0:1.

В 17-ата минута Кристиано Роналдо качи топката на главата на Бейл, който отблизо реализира 50-ия си гол с фланелката на "лос меренгес" - 1:1. До края на мача играчите на Зинедин Зидан опитаха да стигнат до трите точки, но така и не успяха да стигнат до нов гол и записаха четвърто поредно равенство във всички турнири и трето в първенството. Временен лидер в Испания е Атлетико Мадрид заради по-добрата си голова разлика от Реал.