Атлетико ще се опита отново да върне Валенсия към загубите

Стадион: "Местая", Валенсия
Дата: 02.10.2016г.
Час: 13:00
Съдия: Клос Гомес

Отборът на Валенсия записа важна победа с 2:1 като гост на дебютанта Леганес в мач от предишния 6-ти кръг на Ла Лига след осъществен пълен обрат с попадения на Луиш Нани и Марио Суарес. Това е втора поредна победа за "прилепите" след уволнението Пако Айестаран. В двубоя в предградията на столицата Мадрид вратарят на валенсианци Диего Алвеш спаси 17-ата си дузпа в Примера, задминавайки рекорда на Андони Субисарета. В момента "лос че" заемат 15-то място с актив от 6 точки. През седмицата новините около Валенсия са свързани с факта, че почти сигурно новият треньор на отбора ще е италианецът Чезаре Прандели. Гарай и Медран са под въпрос за важния двубой.

Атлетико Мадрид надигра трудно у дома с минималното 1:0 гостуващия Депортиво Ла Коруня. За пореден път големият герой за столичани бе Антоан Гризман, който отбеляза единствения гол в 70-ата минута. Благодарение на попадението на френския национал Атлетико вече има 12 точки и е на 3-та позиция в таблицата, като "дюшекчиите" са на 2 пункта от лидера Реал Мадрид. През седмицата селекцията на Диего Симеоне отново надигра Байерн Мюнхен в рамките на няколко месеца. И този път "лос колчонерос" сломиха баварския гранд с 1:0 в Мадрид. Караско реализира единствения гол в 35-ата минута, а шест минути преди края Гризман пропусна дузпа. За настоящото гостуване на Източния бряг на Испания с травми са Годин, Хименес, Фернандес, Черчи и Моя, а Тиаго Мендеш е под въпрос.

Прогноза: Валенсия - Атлетико Мадрид 1:2