Виляреал и Севиля поделиха по точка

Виляреал и Севиля не успяха да се победят, завършвайки наравно - 0:0 в среща от 2-я кръг на Примера дивисион. Така "Жълтата подводница" записа втори хикс от началото на сезона, а след успеха си в първия кръг Севиля натрупа 4 точки и заема четвърто място във временното класиране в Испания.

Домакините бяха по-активни и имаха ситуации за гол, но Роберто Сориано, Бруно и Рафаел Сантос Боре нямаха късмет при завършващия удар, но трябва да се отчетат и добрите изяви на вратаря на Севиля Серхио Рико, който на няколко пъти демонстрира страхотен рефлекс и спаси точката за своя тим.

В края на първото полувреме пък Рафаел Сантос Боре, който влезе на мястото на Алешандре Пато още в 31-ата минута, вкара топката в мрежата на гостите, но попадението не бе зачетено заради засада. Минута преди края на редовното време Севиля пък можеше да ликува, ако Пабло Сарабия не бе нацелил гредата.