Барса се откъсна на върха с победа над Севиля (видео)

Отборът на Барселона успя да направи разликата с второто място 8 пункта след като днес тимът на Луис Енрике успя да победи Севиля с 2:1 на "Камп Ноу" в среща от поредния двадесет и шести кръг на испанската Ла Лига. Така тимът вече 34 поредни срещи не е вкусвал горчивината на загубата, което е изравняване на рекорда на Реал Мадрид.

Днес гостите поведоха първи в резултата чрез Витоло, който бе намерен на втора греда от Тремулинас за 1:0 в 20-ата минута. Само 10 минути след това обаче от пряк-свободен удар Лео Меси завъртя топката в десния ъгъл на вратата за 1:1.

Малко след началото на втората част бе осъществен и пълния обрат. Това стана в 48-ата минута когато след корнер Севиля не успя да изчисти и Жерар Пике бе намерен от Суарес на добра позиция за нисък удар от близо и 2:1. Момчетата на Емери опитаха да върнат равенството с натиск до края, но това не се случи.