Виляреал се справи с Хихон

Виляреал постигна шеста поредна победа в първенството на Испания, побеждавайки с 2:0 Спортинг Хихон. Двубоят бе от програмата на 19-ия кръг в Ла Лига. В герой за своя тим се превърна Седрик Бакамбу, който реализира и двата гола.

Иначе Хихон първи пратиха топката във вратата, но голът на Бернардо Еспиноса в 22-ата минута не бе зачетен заради нарушение. Само четири минути по-късно кълбото се озова в другата врата и попадение бе зачетено. Роберто Солдадо изведе Бакамбу в отлична позиция и той нямаше как да сгреши – 1:0. Вторият гол на Бакамбу бе много красив, след като топката първо срещна стълба и оттам се оплете в мрежата за 2:0 в 51-ата минута.

"Жълтата подводница“ е на четвърто място с 39 точки, а Хихон под чертата – на 18-о място с 15 точки.