Билбао обърна Жълтата подводница и взе победата в първия мач

Атлетик Билбао обърна Виляреал от 0:2 до 3:2 и така се поздрави с успеха в първа среща от 1/8-финалите от турнира за Купата на Испания. Още през първата част "подводницата" стигна до два гола, като и при двата случаи това стана при контраатаки. Лео Баптистао откри резултата в 16-ата минута, а Самуел Гарсия Санчес удвои в 38-ата минута.

Бенат Ечебария се отчете с две асистенции, помагайки на своя тим да стигне до обрата. Иняки Уилямс върна едно попадение в 54-ата минута, а Ариц Адурис възстанови равенството за 2:2 в 67-ата. Девет минути преди края на този мач Аймерик Лапорте се разписа за крайното 3:2.

Защитникът Марио Гаспар няма да играе в реванша другата седмица, тъй като беше отстранен с втори жълт картон три минути преди края на мача.