Барса е световен шампион след класика над Ривър Плейт

Барселона вече е световен клубен шампион, след като днес разгроми с класическото 3:0 Ривър Плейт във финалния мач на Световното клубно първенство, игран в Йокохама. След 35 минути игра голямата звезда на каталунците Лионел Меси откри резултата, макар да останаха съмнения за игра с ръка на аржентинеца.

Луис Суарес прибави два гола след почивката. Първо той бе точен в 50-ата минута, като трябва да се отбележи отличния пас на Серхио Бускетс. В 68-ата минута бившият играч на Ливърпул сложи точка на спора, за да дооформи класическия резултат. Неймар центрира фалцово, а Суарес вкара красив гол с глава.

Играчите на Барселона пропиляха още няколко добри положения през втората част, но в крайна сметка и този резултат им донесе радост. Барса завоюва петия си трофей за годината, като единствено остана без Суперкупата на Испания.