Хетафе победи Виляреал

Хетафе успя да прекрати поредицата си от лоши резултати когато прие Виляреал днес за победата с 2:0 на "Алфонсо Перес". Този отбор не беше печелил среща от 18-ти октомври когато победи Лас Палмас с 4:0. С днешната победа се подобри и статистиката срещу Виляреал конкретно, след като гостите неизменно побеждаваха в последните 5 срещи между тимовете.

Крилото Анхел Лафита, който не бе вкарвал от август, успя да се разпише днес в 21-ата минута, когато навлезе от крилото и стреля в близкия ъгъл на Ареола за 1:0. Голът даде самочувствие на домакините да доминират в мача.

В 51-ата минута Лафита изработи и втори гол когато достигна до линията на аута и центрира по земя за Алваро Вазкес, който непокрит на втора греда направи резултата 2:0.