Дербито на Мадрид остана без победител

Атлетико Мадрид и Реал Мадрид завършиха наравно 1:1 в дербито от седмия кръг на шампионата на Испания. С гол на Карим Бензема още в 9-ата минута Реал поведе на "Висенте Калдерон“. Френският нападател заби топката във вратата на "дюшекчиите" с глава след отлично центриране на Даниел Карвахал.

В 83-ата минута Лусиано Вието изравни за крайното 1:1. Джаксън Мартинес проби отляво и центрира, Гризман изпревари Навас и чукна топката пред него, а Вието отклони кълбото във вратата на "лос бланкос".

С основен принос за спечелената от Реал точка бе вратаря Кейлор Навас, който в 22-ата минута спаси дузпа, изпълнена от Антоан Гризман, а след това на няколко пъти демонстрира класа със спасяванията си.

Равенството свали Реал от върха в класирането, като тимът изостава с точка от новия лидер Виляреал. Атлетико се смъкна до петото място, като е на три точки от водача.