Атлетико Мадрид разби Севиля

В среща от втория кръг на испанската Ла Лига Атлетико Мадрид гостуваше на Севиля и успя да победи с 3:0 благодарение на попадения от Коке, Габи и Мартинес. По този начин столичани се нареждат до Барселона с двете победи от двата кръга на първенството до момента.

Атлетико започна добре срещата и не позволяваше на опонента да организира атаки. Така новото попълнение на гостите Йоренте почти не получаваше възможност да играе с топката. В 35-ата минута резултатът бе открит от Коке когато Гризман получи подаване, премина през Карико и пусна топката за нападателя, който матира Бето от близо - 1:0.

В 78-ата минута отбраната на домакините позволи на Габи спокойно да достигне наказателното поле и да стреля ниско през Бето. Джаксон Мартинес оформи крайния резултат само 7 минути след появата си за Торес, като в 85-ата минута размени двойно с Гризман преди да фалцира кълбото в левия ъгъл на вратата.