Барса си отмъсти на Билбао за Суперкупата

Барселона започна защитата на титлата си с трудна минимална победа с 1:0 при гостуването на Атлетик Билбао в двубой от 1-ви кръг на Ла Лига. По този начин възпитаниците на Луис Енрике взеха, макар и частичен реванш след загубената Суперкупа на Испания, която преди броени дни отиде в ръцете на баските.

Иначе днес единственото попадение бе дело на Луис Суарес, който бе точен в 54-ата минута. Жорди Алба центрира отляво, а уругваецът реализира страхотен гол с удар от въздуха, след като бе оставен абсолютно сам на пет-шест метра от голлинията. Иначе в 31-ата минута Лионел Меси изпусна дузпа, отсъдена след груба грешка на Елустондо.

Така Барса стартира с три точки в Ла Лига, докато погледът на баските е насочен повече към реванша в турнира Лига Европа срещу Жилина.