Барса не стигна до желания обрат и Билбао вдигна Суперкупата

Барселона не стигна до мечтания обрат срещу Атлетик Билбао и така след 1:1 в реванша между двата тима на "Камп ноу" баските вдигнаха втората си Суперкупа на Испания. В първия мач Атлетик записа категоричен успех над европейския шампион с 4:0 в Билбао и до голяма степен превърна ответния двубой в протоколен.

Голът за домакините в днешния мач отбеляза Лионел Меси в 43-ата минута след една чудесна атака, при която Ракитич подаде на Луис Суарес, а той с глава намери аржентинската суперзвезда. Меси овладя на гърди, а след това отблизо се разписа за 1:0.

В 57-ата каталунците останаха с човек по-малко след изгонването на Жерар Пике за бурна реакция срещу страничния рефер. Това означава, че бранителят ще пропусне старта на Ла Лига. Иначе изравнителния гол за баските бе дело на Ариц Адурис четвърт час преди края. В 86-ата минута гостите също останаха с човек по-малко, след като Карлос Веласко получи директен червен картон, заради грубо влизане в краката на Масчерано.