Стадион: "Камп Ноу", Барселона
Дата: 30.05.2015г.
Час: 22:30
Съдия: Веласко Карбайо

В събота от 22:30 Атлетик Билбао и Барселона ще спорят за трофея в Купата на Краля, изправяйки се един срещу във финала на надпреварата, който ще се проведе на стадион "Камп Ноу". Съставът на Ернесто Валверде извървя труден път, докато се озове на сегашната си позиция, надигравайки Селта Виго, Малага и Еспаньол. Този на Луис Енрике пък не срещна трудности с Елче, Атлетико Мадрид и Виляреал, за да може да си осигури участие на финала. През миналия уикенд Барселона спечели 23-та си титла в Примера дивисион, завършвайки на първата позиция с две точки преднина пред претендента си Реал Мадрид. Атлетик Билбао пък остана извън позициите даващи право на участие в европейските клубни турнири, финиширайки на седмото място с 55 точки.

Треньорът на Атлетик Билбао Ернесто Валверде няма да може да разчита на контузените Итураспе, Муниаин и Рамальо, а Оскар де Маркос е наказан, поради червения картон, който получи.

По-рано тази седмица нападателят на Барселона Луис Суарес поднови успешно тренировки с отбора, след контузията, която излекува, поради което все още не е сигурно неговото участие в сблъсъка.

Прогноза: Атлетик Билбао - Барселона 1:3