Депортиво Ла Коруня се спаси с равенство срещу Барса

Новият шампион на Испания Барселона завърши наравно - 2:2 с Депортиво Ла Коруня у дома в мач от последния 38-ия кръг в Примера. Феновете на "Камп Ноу" направиха страхотна хореография в знак на почит към големия Чави.

Срещата започна отлично за Барса, тъй като след само пет минути игра Лионел Меси изведе своя тим напред в резултата, след отлична аситенция на Алкантара. В 59-ата минута аржентинецът вкара второто попадение за своя тим. Неймар се измъкна на ръба на засадата, напредна до вратаря и подаде на празна врата на Меси - 2:0. Каталунците си помослиха, че са си свършили работата и това позволи на Депортиво да отбележи попадения чрез Лукас Перес (67) и Диого Саломао (76), с които "бяло-сините" се добраха до спасителния бряг. За тяхна сметка изпадна Ейбар.