Класически Атлетико се разправи с Алмерия за половин час

Атлетико Мадрид се възползва от изненадващата загуба на Барселона от Малага и скъси разликата с лидерите, след като надигра лесно с класическото 3:0 Алмерия в мач от 24-ия кръг на Ла Лига. Резултатът беше открит от Марио Манджукич още в 13-ата минута. Тогава реферът отсъди спорна дузпа за нарушение срещу Диего Годин. От бялата точка Манджукич бе точен.

Само 8 минути по-късно резултатът на "Висенте Калдерон" беше удвоен след страховита акция на "дюшекчиите". Манджукич изведе Гризман, а френският ас напредна и с диагонален удар в долния десен ъгъл направи 2:0. Комбинацията между двамата се повтори и в 29-ата минута. Туран прати топката в наказателното поле, а там Манджукич с глава свали за Гризман, който успя да преодолее Жулиан за втори път – 3:0.

Благодарение на 3-те си точки Атлетико събра 53, срещу 56 за Барселона и 57 за Реал Мадрид.