Виляреал и Билбао продължават напред за Купата

Виляреал елиминира Реал Сосиедад в реванши от осминафиналите в турнира за Купата на краля в Испания. "Жълтата подводница" продължава напред след равенство 2:2 на "Аноета" и общ резултата 3:2.

Жерард Морено откри резултата след близо половин час игра, когато нападателят получи добър пас от Джовани дос Сантос и простреля вратаря Херонимо Руи. Карлос Вела изравни в края на полувремето.  В 73-ата минута Джовани Сантос се възползва от грешка в защитата на Реал Сосиедад и бе точен, а само две минути по-късно Естебан Гранеро беше се разписа за крайното 2:2. Въпреки червения картон на Матео Мусакио, домакините не успяха да вкарат необходимите им два гола, за да стигнат до пълен обрат.

В същото време Селта успя да надвие с 2:0 като гост Атлетик Билбао, но след загубата с 2:4 у дома отпадна заради по-малко отбелязани голове на чужд терен. В следващата фаза място си осигури и Хетафе. Тимът от мадридското предградие спечели срещу гостуващия Алмерия с 1:0 и с общ резултат 2:1 продължава напред.