Хетафе задържа Барселона (видео)

Барселона се подхлъзна в преследването на Реал Мадрид на върха в испанската Ла Лига, когато днес на гости в Хетафе срещата завърши при резултат 0:0. Това означава, че след изиграни петнадесет срещи в испанското първенство, "белия балет" има 39 точки на върха в класирането, а каталунците имат 35 пункта на името си.

До почивката тази среща не бе сред най-интересните за гледане, като домакините затрудняваха момчетата на Луис Енрике. Най-добрата ситуация падна пред Лафита, който бе лишен от гола от прекрасна изява от Браво.

Второто полувреме предложи по-добри моменти. В 52-ата минута Меси застана зад топката при пряк-свободен удар и стреля над станата, но кълбото отскочи от горната греда. Гуайта само изгледа ситуацията и дори не помръдна.

В 58-ата минута вратарят обаче се изяви, когато при нов пряк-свободен Меси стреля ниско, но той плонжира и спаси. Последва добра ситуация пред Шави в 64-ата минута, след това отново пред Меси, но до гол не се и стигна.