Барса победи девет от Райо Валекано (видео)

Барселона се настани на първото място в испанската Примера Дивисион, след като днес победи Райо Валекано с 2:0 като гост. За победата вкараха обичайните заподозрени за каталунците - Лео Меси и Неймар, а сега Барселона има 19 точки в лигата, 2 пред Валенсия на второто място и 5 пред третия - Атлетико.

Гостите започнаха срещите с бързи атаки и извеждащи подавания. В 15-ата минута Меси бе близо до гол при комбинация с Неймар. В 31-ата минута той вкара, но голът бе отменен поради засада.

В 35-ата минута обаче аржентинецът се разписа след подаването на Жерар Пике. Минута след това и Неймар добави към резултата, когато успя от сравнително трудна позиция да се възползва от подаването на Мунир. В 41-ата минута Мунир бе близо до гол.

В 60-ата минута Морсило остави своите с десет на терена, когато си изкара втори жълт картон за влизане отзад срещу Неймар. До края Барса на няколко пъти бе близо до трети гол, но това не се случи. В самия край дори бе изгонен и Акино за домакините.