Десет от Барса победиха Елче (видео)

Барселона откри новата си кампания в испанската Ла Лига с класическа победа над Елче. Две от попаденията днес вкара Лео Меси, а Мунир Ел Хадади добави гол за крайния резултат 3:0. Цялото второ полувреме, обаче, домакините играха с човек по-малко, след като Масчерано бе изгонен в края на първата част.

След доста положения и удар в гредата на Иниеста, Меси откри резултата в 42-ата минута, когато получи пас от Бускетс, завъртя се и пласира топката до вратаря. 2 минути след това Родригес се откъсна сам срещу вратаря и Масчерано го повали за директен червен картон.

В началото на втората част Ел Хадади вкара за 2:0. 18-годишният завърши атаката с прекрасен прехвърлящ удар.

В 63-ата минута Меси вкара и за 3:0, когато взе една объркана топка, нагласи я на левия си крак и спокойно запрати топката по земя в левия ъгъл. До края Елче не опита да достигне дори до гол в едно странно представяне.