Меси съхрани надеждите с обрат над Билбао (видео)

Барселона осъществи пълен обрат срещу Атлетик Билбао днес на "Камп Ноу" пред малко по-малко от 42 000 човека. Днес за победата на домакините с 2:1 първо резултатът бе открит от Ариц Адурис, но Педро и Меси успяха да обърнат резултата и така да съхранят надеждите за титлата за момента.

Адурис игра впечатляващо днес, като още в 31-ата минута с перфектно изпълнена задна ножица той нацели горната греда на Барса, а Пинто изби добре добавката на Сусаета. Барса отговори също с удар в гредата в ответната атака, когато Санчес отклони центрирането на Адриано.

5 минути след почивката Адурис откри резултата с удар по земя, след лоша игра от Марк Бартра. Изравнително попадение дойде в 72-ата минута от Педро. Лео Меси пък оформи обрата от пряк-свободен удар, когато лошо построена стена и неадекватно поведение от Ирайзос позволиха на аржентинеца да вкара. Така Барса се задържа на 4 точки от върха и Атлетико Мадрид.