Реал ще си гарантира полуфинал в Купата на Краля

Стадион: "Корнея Ел-Прат", Барселона
Дата: 21.01.2014г.
Час: 22:00
Съдия: Клос Гомес

Във вторник от 22:00 часа Реал Мадрид гостува на Еспаньол в четвъртфинален сблъсък в Купата на Краля. Домакините се добра до този етап на надпреварата отстранявайки втородивизионния Алкоркон с общ резултат 4:3. Реал Мадрид пък не срещна никакви трудно с Осасуна, постигайки победи с 2:0 и двата мача, осигуривайки участието си напред. Относно представянето на двата отбора в Примера дивисион, то съставът на Хавиер Агире е осми в подреждането с актив от 25 точки, докато този на Карло Анчелоти продължава да изостава на точка от лидерската позиция, която за момента се поделя между Барселона и Атлетико Мадрид. През изминалия уикенд Еспаньол успя да прекъсне негативната си серия от две поредни поражения, постигайки минимален успех у дома срещу Селта Виго. "Белият балет" пък надигра безпроблемно Реал Бетис с 5:0 като гост, удължавайки победната си серия в първенството.

Треньорът на домакините Хавиер Агиер се очаква да заложи на същите футболисти, които през уикенда постигнаха успех над Селта Виго. Единствените по въпрос за отбора са Тиеви и Давид Лопес, които все още не се знае дали са се възстановили напълно от травмите си.

За Реал Мадрид контузени са Рафаел Варан и Сами Кедира, а Фабио Коентрао е под въпрос. Карло Анчелоти се очаква да избере Касийяс на вратарския пост, докато Модрич и Ди Мария е много вероятно да получат заслужена почивка.

Прогноза: Еспаньол - Реал Мадрид 0:3