Барса без проблеми срещу Картахена

Барселона записа успех с 4:1 срещу Картахена в първи мач от шестнайсетина финалите за купата на Испания. Каталунците изоставаха в резултата, но успяха да обърнат третодивизионния тим.

Барса играха без звездите си Меси, Неймар, Шави и Иниеста. Домакините се възползваха от това и в началото на мача откриха резултата чрез Фернандо Ортега.

В 36-ата минута Барса изравни чрез Педро, който бе изведен по крилото от Фабрегас, навлезе в наказателното поле и с удар покрай вратаря опъна мрежата. В 42-ата минута Барселона обърна резултата с гол на Фабрегас. След почивката отново Педро се разписа с втория си гол в мача, който падна в 75-ата минута. В самия край младокът Донгу оформи крайния резултат с първия си гол с екипа на каталунците. Реваншът е на 17 декември.