Автогол носи успех на новите шампиони на Испания (видео)

Новият шампион на Испания - Барселона победи като гост Атлетико Мадрид с 2:1 в мач от 36-ия кръг на Ла Лига. "Дюшекчиите" загубиха на своя "Висенте Калдерон" заради нещастен автогол на Габи в края на двубоя. В последните 20 минути Барса игра с човек по-малко, тъй като Меси получи травма, а Тито Виланова вече беше извършил и трите си смени.

Всичко най-интересно се случи след втората част, когато столичани наказаха грешки в отбраната на Барселона и Рамел Фалкао от около 7-8 метра с прониза Пинто за 1:0. В 72-ата минута Барселона изравни чрез Алексис Санчис, който направи отлично двойно подаване с Фабрегас, след което последва хубав удар за 1:1.

Десет минути преди края шампионите стигнаха до пълен обрат, след като Тейо проби от ляво и подаде към Вия, чийто удар беше слаб и неточен, но топката се отби в коляното на Габи и влетя в мрежата на домакините за крайното 1:2.