Реал с класика срещу Алкояно

Реал Мадрид победи Алкояно с класическото 3:0 в среща-реванш от 1/16-финалите от турнира за купата на Испания. Двубоят на "Сантяго Бернабеу" почти през цялото време се игра пред една врата - тази на гостите. Единствените положения за Алкояно бяха в началото и края на първата част, но Тартоса и Оскар Лопес нямаха късмет при завършващия удар.

Столичани също направиха доста пропуски, но се отпушиха в края на срещата. В 71-та минута Бензема изведе отлично Анхел Ди Мария и аржентинецът стреля с левия крак, като топката се отби в страничната греда и влезе във вратата - 1:0. В 89-тата минута Йозил със страхотно подаване намери Кайехон, който бе останал сам срещу вратаря и реализира за 2:0. В добавеното време Ди Мария изведе отлично Кайехон и той за втори път се разписа за крайното 3:0.