Валенсия препъна Реал на старта на Ла Лига (видео)

Шампионът на Испания Реал Мадрид допусна грешка стъпка още в 1-ия кръг на Примера Дивисион. "Белия балет" завърши наравно 1:1 с отбора на Валенсия на "Сантяго Бернабеу". Тимът на Жозе Моуриньо започна отлично срещата и откри резултата още при първата си сериозна възможност. Анхел ди Мария пусна към Игуаин, който не сгреши за 1:0 в 10-ата минута.

Този резултат се запази до 42-ата минута, когато гостите от Валенсия изравниха резултата. Тино Коста центрира , а Жонас засече и прати топката в мрежата за крайното 1:1.

След почивката Моуриньо пусна в игра и Бензема и по този начин Реал заигра с двама централни нападатели. Французинът дори нацели гредата, а малко по-рано това бе сторил и Игуаин. Месут Йозил, Серхио Рамос и Анхел ди Мария също направиха пропуски за "белите". За "прилепите" Роберто Солдадо реализира втори гол, който обаче бе отменен заради засада.