Барселона взе Купата на Краля след бой над Билбао (видео)

Барселона победи с класическото 3:0 Атлетик Билбао във финала на турнира за Купата на Краля в Испания. По този начин каталунците взеха своя последен шанс да завършат подобаващо сезона с частиче успех. Мачът бе последен за Пеп Джосеп Гуардиола начело на каталунците.

Още в първите минути на мача играчите на Барселона вече водеха в резултата. Това стана благодарение на груба грешка на Хави Мартинес след центриране от корнер и това позволи на Педро Родригес да открие резултата с плътен удар по земя.

В 19-ата минута Иниеста намери отлично Лионел Меси, който от малък ъгъл стреля с по-слабия си десен крак - 2:0. В 24-ата минута Педро вкара втория си гол в срещата и по този начин оформи крайното 3:0 за Барса.