Меси вкара четири на Валенсия (видео)

Отборът на Барселона прие Валенсия в пореден кръг от испанската Ла Лига и победи на собствен терен с 5:1. Каталунците постигнаха пълен обрат в срещата още през първото полувреме, след като първоначално получиха попадение, но върнаха пет, а спокойно можеха да вкарат поне още толкова в срещата.

Пабло Пиати вкара за гостите в 9-ата минута след миг невнимание на домакините. Две грешки в отбраната на Валенсия обаче донесоха головете за Меси в 22-ата и 27-ата минута за обрата в резултата. През втората част Меси вкара още два - в 76-ата добави след удар на Тейо, а в 85-ата вкара прекрасен гол с прехвърлящ удар, след като бе изведен добре от Бускетс. В самия край резервата Шави вкара подобно попадение с прехвърляне.По този начин Барса отново скъси дистанцията до Реал Мадрид и първото място на 10 точки.