Гуардиола: На финала ни чака интересен сблъсък с Атлетик

Старши-треньорът на Барселона Хосеп Гуардиола остана доволен от снощната победа над Валенсия на „Камп Ноу". Както е известно, в среща-реванш от полуфиналите за Купата на Испания каталунците победиха с 2:0 „прилепите" и с общ резултат 3:1 „блауграна" се класира за финала в турнира, където ще се изправи срещу Атлетик Билбао.

„Мога да кажа, че като цяло съм доволен от играта на своя отбор, с изключение на малък отрязък от време в началото на всяко едно от полувремената. Контролирахме целия мач, позволявайки на противника си да играе единствено на контраатака. И със своята заслужена победа дадохме достоен отговор на критиците си, които се усъвършенстваха много в последно време. Тежко е да си постоянно на върха, но ние сме напълно готови за това да се преборим за нов трофей. На финала ни чака интересен сблъсък с Атлетик, който е един достоен съперник. Уважението към противника въобще се явява важна част от футболната етика", заяви Гуардиола за каталонското издание Sport.