Барселона установи нов рекорд в Испания

Барселона установи рекордна серия в срещите си на „Камп Ноу" от първенството на Испания. Както е известно, снощи каталунците победиха на свой терен Райо Валекано с резултат 4:0 в изтеглен двубой от 17-я кръг на Примера дивисион, с което надминаха постижението на Атлетик Билбао установено през сезон 1970/71, съобщава Marca.

В момента домакинската „суха" серия на Барселона в първенството на Испания е от 1 031 минути. 90 минути от тази серия вратата на тима се пазеше от Хосе Пинто, а останалото време - Виктор Валдес. През сезон 1970/71 Атлетик не допусна гол в домашните си срещи в продължение на 1018 минути.

В мача срещу Райо Валекано головете за Барса вкараха Алексис Санчес (два), Давид Вия и Лионел Меси. След тази победа каталунците имат 31 точки в 14 мача и заемат второ място в турнирната таблица на Примера дивисион, изоставайки от лидера Реал Мадрид, който има 34 точки от 13 мача.