Меси спаси Барса в Билбао (видео)

Поредицата на Барселона от мачове без загуба се разгърна с още една среща и вече 24 на брой мачове във всички състезания каталунците не са вкусили pоражението. Но въпреки това испанския гранд изпадна с още две зад "Белия балет" след равенството 2:2 с Билбао. Сега разликата между първия Реал и втория Барселона е 3 точки.

Домакините започнаха добре днес, след като Херера вкара в 20-ата минута, само за да се стигне 4 минути по-късно до изравнителен гол на Фабрегас. Тежък дъжд се изливаше над двата тима и това затрудняваше максимално играчите. Жерар Пике си отбеляза автогол в 80-ата минута.

В самия край на мача обаче Лео Меси вкара първото си попадение за сезона извън "Камп Ноу", за да осигури поне точка за гостите. Малко преди това Аморебиета бе изгонен за втори жълт картон, а голяма вина за гола има защитата на домакините, която бе обзета от паника и попречи на вратаря Ираисос да улови топката, за да не се стигне до удара на Ла Пулга.