Севиля и Атлетико Мадрид не успяха да се победят

Севиля остана без поражение в Примера дивисион, след като стигна до 0:0 с Атлетико Мадрид на “Висенте Калдерон”. По този начин след 6 изиграни мача андалусийци имат 3 победи и 3 равенства и са с актив от 12 точки. Дюшекчиите от своя страна имат 8 точки.

Още в началото на срещата Хави Варас спас изстрел на Хосе Антонио Рейес, който можеше да накаже грешка в отбраната на съперника, но това не стана. До почивката дюшекчиите продължиха да бъдат по-активният от двата тима, но така и не успяха да преодолеят отбраната на съперника.

През втората част Севиля бе близо до попадение, но Хесус Навас нямаше шанс пред гола. В 62-ата минута Фалкао пропусна страхотен шанс. Рейес му достави много добра топка от крилото, но изстрелът на колумбиеца с глава не се оказа точен. По този начин двубоят завърши 0:0.