Бетис дръпна пред грандовете Реал и Барселона

Дебютантът в Примера дивисион Реал Бетис дръпна пред грандовете Барселона и Реал Мадрид съответно с четири и пет точки след като продължи победната си серия след драматично 4:3 над Реал Сарагоса в мач от 5 кръг на Ла Лига, въпреки че завърши срещата с с десет души. По такъв начин андалусците си върнаха първото място в класирането, а със снощния си успех на „Бенито Виямарин" „зелено-белите" изравниха постижението си 1963 г., когато също започнаха сезона в елита с четири поредни победи. След четири изиграни мача в първенството на Испания, Реал Бетис остава единственият тим с пълен актив от точки - 12.

В герой на мача се превърна Роке Санта Крус, който оформи дубъл и в 49-та минута направи резултата 4:1 за домакините. Драмата настъпи след като вратарят на Бетис Кастро получи директен червен картон за удара си срещу Луис Гарсия. След като придобиха числено равенство, гостите се опитаха да придобият такова и в резултата и се вдигнаха на финален щурм, при който Хуан Карлос само в рамките на две минути отбеляза два гола и доведе нещата до 4:3 за домакините. Силите на играчите на Сарагоса обаче не стигнаха за повече и в крайна сметка при този резултат завърши срещата.