Дубъл на Хоселу помогна на Реал Мадрид да победи Хетафе

Днес, 2 февруари, се проведе пренесеният мач от 20-ия кръг на испанската Примера лига, в който се срещнаха Хетафе и Реал Мадрид. Отборите играха на стадион "Колизеум Алфонсо Перес" в Хетафе (Испания). Мачът завърши при резултат 2:0 в полза на мадридчани.

В 14-ата минута Лукас Васкес по десния фланг получи пас от Федерико Валверде, измъкна се от пазещия го защитник и центрира на голлинията. Вратарят не излезе, но Хоселу преодоля бранителя и прати топката с глава във вратата.

В 56-ата минута Джуд Белингам задържа атаката в средата на терена, изчака Ферлан Менди да се включи и му подаде. Ферлан се справи с пазача си и се претърколи към Винисиус Жуниор, който намери Хоселу с пас точно пред наказателното поле. Нападателят на мадридчани засече защитник при насрещното движение, премина малко вляво и стреля точно ниско в далечния ъгъл.

В момента след 22 изиграни мача в испанската Примера дивисион Хетафе е на 10-о място с 29 точки. Реал Мадрид е на първо място с 57 точки.